05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11 tel./faks 22 779 26 94 e-mail: sekretariat@parkiotwock.pl

09-411 Biała, Siecień 134 tel. 24 231 12 73 e-mail: p.pietrzak@parkiotwock.pl

05-500 Piaseczno, ul. Instytutowa 10, Żabieniec tel./ fax. 22 754 51 00 e-mail: chojnowskipark@parkiotwock.pl

26-670 Pionki, ul. Radomska 7 tel./fax.(48) 612 34 41 e-mail: kozienickipark@parkiotwock.pl

05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11 tel./faks 22 779 26 94 e-mail: sekretariat@parkiotwock.pl

07-130 Łochów, Kaliska 93 tel./fax.(25) 644 13 71 e-mail: npk@parkiotwock.pl

_U9X1058a_ZURAW_KPK,fot.ARTUR_TABOR
śnieżyczka
DSC02543
DSC06056
wawrzynek
przylaszczki
jaszczurka zwinka
DSCN9515
DSCN8218
DSC00098
DSC_0345
bazie
barwinek
P4219319
mazurek Passer montanus
DSCN4883
DSC_0017
previous arrow
next arrow

Dostępność komunikacyjna

Siedziba Mazowieckiego Parku Krajobrazowego:
Adres: ul. Sułkowskiego 11, 05-400 Otwock
Godziny pracy: w dni robocze: poniedziałek – piątek w godzinach 8.00-16.00
tel. (22) 779 26 94, e-mail: sekretariat@parkiotwock.pl

Wejście do siedziby MPK od strony tarasu dostępne dla osób poruszających się na wózku – zamontowana stała pochylnia. Przy wejściu do sali edukacyjnej w budynku siedziby, znajduje się tablica z planem tyflograficznym parteru. Dostęp do Sekretariatu i biblioteki wymaga pokonania schodów (1 piętro budynku). W budynku nie ma zamontowanej windy, ani innego urządzania ułatwiającego pokonanie schodów. Pomieszczenia wyposażone w pętle indukcyjne. Parking przy siedzibie MPK w Otwocku posiada 2 oznakowane poziome miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Parking bezpłatny.

Sala edukacyjna w budynku „Stajnia” przy siedzibie MPK:
Adres: ul. Sułkowskiego 11, 05-400 Otwock
Zajęcia edukacyjne w Ośrodku prowadzone są od kwietnia do końca października.
Rezerwacje zajęć i więcej informacji:
tel. (22) 779 26 94, e-mail: sekretariat@parkiotwock.pl, edu@parkiotwock.pl

Osoby poruszające się na wózku mają swobodny dostęp do budynku sali edukacyjnej, która została przystosowana do powadzenia warsztatów i zajęć edukacyjnych (również dla niepełnosprawnych). Drzwi wejściowe o szerokości 95 cm, toaleta przystosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Zamontowana powierzchniowa pętla indukcyjna.
Do sali prowadzi utwardzona ścieżka „Soplicowo bez barier”. Ścieżka przystosowana do poruszania się po niej przez osoby na wózkach inwalidzkich. Na terenie ścieżki zamontowane zostały kształty zwierząt umożliwiających osobom niewidomym poznanie rzeczywistych wymiarów dzikich zwierząt, znajduje się tam również drewniana wiata z miejscem na ognisko.

Ośrodek edukacyjny „Baza Torfy” w Karczewie:
Adres: ul. Torfy 2, 05-480 Karczew
Zajęcia edukacyjne w Ośrodku prowadzone są od kwietnia do końca października.
Rezerwacje zajęć i więcej informacji:
sekretariat@parkiotwock.pl, edu@parkiotwock.pl lub telefonicznie (22) 779 26 94

W „Bazie Torfy” znajduje się  wystawa przyrodnicza i etnograficzna. Dla osób niepełnosprawnych ruchowo dostępna jest tylko wystawa przyrodnicza znajdująca się na parterze budynku do której prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych przy wejściu głównym. Przy wejściu znajduje się tablica z planem tyflograficznym parteru ośrodka. Pomieszczenie wystawy przyrodniczej na parterze wyposażone jest w powierzchniową pętlę indukcyjną. Dostęp do wystawy etnograficznej wymaga pokonania schodów (1 piętro budynku). W budynku nie ma zamontowanej windy, ani innego urządzania ułatwiającego pokonanie schodów. Toaleta znajduje się na parterze budynku i nie jest dostosowana do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich. Na terenie ośrodka powstała “Ścieżka moto – sensoryczna” – zmysły przyrodnicze przeznaczona dla osób z niepełnosprawnościami (zarówno psychicznymi jak i fizycznymi), leśna skocznia, dendrofon,  tablice edukacyjne z pismem Braille´a oraz wiata edukacyjna z rusztem grillowym. Parking przy Ośrodku edukacyjnym „Baza Torfy”: Parking w zarządzie Nadleśnictwa Celestynów jest bezpłatny.  Brakuje dedykowanych miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Utworzenie aplikacji, która jednocześnie funkcjonuje jak strona internetowa oraz jako aplikacja (można dodać do niej skrót do ekranu
głównego) https://aplikacja.parkiotwock.pl/

MPK jak dojechać?

Wstęp na teren Mazowieckiego Parku Krajobrazowego możliwy jest przez cały rok. Północna część MPK leży w pobliżu otwockiej linii kolejowej, która na odcinku pomiędzy Wawrem, a Józefowem ma sześć stacji kolejowych są to stacje PKP: Anin, Międzylesie, Radość, Falenica, Miedzeszyn i Michalin. umożliwiających dogodne rozpoczynanie i kończenie wycieczek, ponieważ prowadzą do nich znakowane szlaki piesze, wiodące w głąb MPK.

Dojazd do południowej części MPK zapewnia kolej otwocka ze stacji PKP: Otwock, Śródborów, Pogorzel Warszawska, Stara Wieś, Celestynów, Karpiska (Kołbiel) i Zabieżki.

Wyszukiwanie połączeń: https://rozklad-pkp.pl/

Transport autobusowy:

https://otwock.pl/linie-autobusowe

https://otwock.pl/bezplatna-komunikacja-miejska

Dojazd, mapki i parkingi do ścieżek dydaktycznych  MPK znajdują się w zakładce Ścieżki dydaktyczne.

Ścieżki dydaktyczne

Fot. Parking na ścieżce „13 błota stóp”

logo-ue.png

logo-bip-2.png

Treść | Menu | Przyciski