Poprzez film i fotografię poznajemy przyrodę parku
„Edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży szkolnej w obszarach chronionych Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, poprzez film i fotografię poznajemy przyrodę parku (warsztaty w szkołach).”
W ramach „Edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej w obszarach chronionych Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, poprzez film i fotografię poznajemy przyrodę parku” przeprowadzono cykl 20 warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z terenu Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w których wzięły udział szkoły podstawowe z: Grygrowa, Sterdyni, Czekanowa, Łysowa, Ceranowa, Korczewa, Kosowa Lackiego, Sadownego, Drażniewa, Nowego Bartkowa, Łazowa oraz gimnazja z: Przesmyk, Łysowa, Korczewa, Sterdyni, Stoczka Węgrowskiego, Sadownego, Kosowa Lackiego, Jadowa, Łochowa.
Warsztaty edukacyjne składały się z dwóch części. Część pierwsza została przygotowana i opracowana przez p.Artura Tabora – znanego autora filmów i albumów przyrodniczych. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz cennym wskazówkom autora uczniowie z nadbużańskich szkół mogli wzbogacić swoją wiedzę o sztuce fotografowania i filmowania przyrody w najbliższym środowisku ich życia.
Druga część warsztatów prowadzona była przez specjalistę NPK. Nadbużańskiej młodzieży została przekazana wiedza na temat walorów przyrodniczych i krajobrazowych Parku, praktycznego aspektu funkcjonowania ochrony przyrody w Polsce, a także różnorodności biologicznej i zrównoważonego rozwoju na terenie NPK.
Warsztaty wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród młodzieży z małych, wiejskich szkół, która dobrze zna środowisko, w którym żyje.
Program zrealizowano dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.