Warsztaty hydrobiologiczne dla uczniów przeprowadzone przez Kozienicki Park Krajobrazowy
Uczniowie PSP w Podgórze wzięli udział w warsztatach hydrobiologicznych zorganizowanych przez Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Zajęcia odbyły się przy zbiorniku wodnym Staw Górny w Pionkach. W trakcie pogadanki uczniowie zapoznali się z obszarem Kozienickiego Parku Krajobrazowego, jako jednej z form ochrony przyrody Puszczy Kozienickiej, fauną środowiska wodnego oraz siecią rzeczną Parku. W części warsztatowej uczestnicy zapoznali się z terenowymi zestawami pomiarowymi, dzięki którym przeprowadzili analizę parametrów chemicznych wody oznaczając pH, zawartość fosforanów, azotanów oraz amonu. Warsztaty terenowe były ciekawą lekcją przyrody pozwalającą uczniom poszerzyć wiedzę o ekosystemach wodnych oraz rozwinąć umiejętności badawcze.
Dziękujemy młodym przyrodnikom za spotkanie i miłą atmosferę.
Galeria














































