Wycieczka do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego
W dniu 2 czerwca 2026 r. dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Brudzenia Dużego wzięły udział w pieszej wycieczce do Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy przeszli trasę ze szkoły do rezerwatu przyrody Sikórz, podziwiając po drodze walory przyrodnicze okolicy oraz poznając ciekawostki dotyczące lokalnej fauny i flory. Wędrówka była doskonałą okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i bezpośredniego kontaktu z naturą. Na miejscu, przy wiacie leśnej Zespół ds. Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego przygotował dla uczestników ognisko. Wspólne pieczenie kiełbasek, rozmowy i odpoczynek w otoczeniu przyrody sprawiły wszystkim wiele radości. Dziękujemy uczniom i opiekunom za wspólnie spędzony czas oraz wspaniałą atmosferę. Mamy nadzieję, że ta wycieczka pozostanie na długo w pamięci uczestników i zachęci ich do dalszego odkrywania piękna przyrody Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.
Tekst: P. Pietrzak Fot. BPK/MZPK









































