05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11 tel./faks 22 779 26 94 e-mail: sekretariat@parkiotwock.pl

09-411 Biała, Siecień 134 tel. 24 231 12 73 e-mail: ludwikryncarz@wp.pl

05-500 Piaseczno, ul. Główna 48, Żabieniec tel./ fax. 22 754 51 00 e-mail: chojnowskipark@parkiotwock.pl

26-670 Pionki, ul. Radomska 7 tel./fax.(48) 612 34 41 e-mail: kozienickipark@parkiotwock.pl

05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11 tel./faks 22 779 26 94 e-mail: sekretariat@parkiotwock.pl

07-130 Łochów, Kaliska 93 tel./fax.(25) 644 13 71 e-mail: npk@parkiotwock.pl

DSC07783
IMG_20170714_131236-EFFECTS
DSC01103aa
Otwarte krajobrazy Bagno Całowanie
20200811_121154
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Image901
SONY DSC
zając BPK
zimorodek2
DSC_0521
DSC_2520
IMG_20160715_120942
DSC04969
SONY DSC
motyl
Makolągwa (samiec)
Dzięcioł duży (młody osobnik)
Pliszka żółta (samiec)
Tracz nurogęś - Mergus merganser - samica z młodymi
Pliszka siwa (samiec)
previous arrow
next arrow
Kategorie
Aktualności KPK Aktualności MZPK

Laureaci nagrodzeni i wyróżnieni w XXVII edycji konkursu „Moje spotkania z Puszczą”

Dobiegła końca XXVII edycja konkursu „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”. Do konkursu zgłosiło się 42 placówki oświatowe leżące w granicach Kozienickiego Parku Krajobrazowego i jego okolicy.

Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywany był w czterech dziedzinach (plastyka, literatura, fotografia, test wiedzy) w czterech grupach wiekowych:

  I         grupa – szkoły podstawowe    (wiek  7   –   9 lat)

  II        grupa – szkoły podstawowe    (wiek  10 – 13 lat )

  III       grupa – oddziały gimnazjalne   (wiek  14 – 15 lat )

  IV      grupa – szkoły średnie             (wiek  16 – 19 lat)

Konkurs w każdej dziedzinie przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i parkowym.

W dniu 25 października br. jury reprezentowane przez przedstawicieli Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictw: Kozienice, Radom, Zwoleń. Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu wyłoniło laureatów eliminacji parkowych w dziedzinach plastyka, fotografia i literatura.

W dniu  27 października br. roku jury przeprowadziło eliminacje parkowe z dziedziny test wiedzy. Rozwiązywali go laureaci eliminacji szkolnych, którzy reprezentowali szkoły średnie i oddziały gimnazjalne.

Jury w trakcie przeglądu i oceny prac brało pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartości artystyczne, technikę i estetykę wykonania, wiedzę przyrodniczą.

Kierując się powyższym jury przyznało 36 nagród, 28 wyróżnień oraz 1 wyróżnienie poza konkursem.

Laureaci nagrodzeni i wyróżnieni w poszczególnych grupach wiekowych i dziedzinach.

Plastyka I grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Antoni Król (PSP w Ryczywole), II miejsce Maja Rokita (PSP w Bogucinie), III miejsce Julia Rodakowska (PSP w Bogucinie). Wyróżnienia: Lena Lis (PSP w Bogucinie), Lena Bolek (PSP w Natolinie), Cyprian Tomczyk (PSP nr 5 w Pionkach).

Plastyka II grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Zofia Kowalska (PSP w Bogucinie), II miejsce Joanna Kupis (PSP w Augustowie), III miejsce Mikołaj Nowak (PSP nr 1 w Pionkach). Wyróżnienia: Krystian Jatczak (PSP w Ryczywole), Jakub Słomski (PSP w Ryczywole), Urszula Gębka (PSP nr 1 w Pionkach).

Literatura I grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Tomasz Kowal (PSP w Laskach), II miejsce Patryk Grabowski (PSP nr 1 w Pionkach), III miejsce Jan Jasek (PSP w Jaroszkach). Wyróżnienia: Julia Nowak (PSP w Wólce Tyrzyńskiej), Wiktoria Balcerzak (PSP w Ryczywole).

Literatura II grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Zuzanna Staszewska (PSP w Ryczywole), II miejsce Zofia Mieczyńska (PSP w Garbatce – Letnisko), III miejsce Zuzanna Świątek (PSP w Bogucinie). Wyróżnienia: Alicja Wiszniowska (PSP nr 1 w Pionkach), Natalia Tokarska (PSP nr 5 w Pionkach), Aleksandra Kowalczuk (PSP w Ryczywole), Oliwia Mąkosa (PSP w Bogucinie), Paulina Kęska (PSP w Bogucinie), Karol Połosa (PSP w Augustowie).

Literatura III grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Julia Janas (PSP nr 5 w Pionkach), II miejsce Wiktoria Miller (PSP nr 5 w Pionkach), III miejsce Natalia Amanowicz (PSP nr 5 w Pionkach). Wyróżnienie: Julia Byszewska (PSP w Suskowoli).

Literatura IV grupa wiekowa.

Nagród brak. Wyróżnienia: Natalia Jurek (CKZiU w Pionkach), Katarzyna Choroś (CKZiU w Pionkach), Adrianna Gałkowska CKZiU w Pionkach)

Fotografia I grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Maja Strojek (PSP w Jaroszkach), II miejsce Aleksandra Wójcik (PSP nr 5 w Pionkach), III miejsce Zuzanna Hołuj (PSP w Garbatce – Letnisko). Wyróżnienia: Joanna Jaroszek (PSP w Jaroszkach), Natalia Krupa (PSP nr 5 w Pionkach).

Fotografia II grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Kacper Zawadzki (PSP w Augustowie), II miejsce Marcel Dzięciołowski (PSP w Mąkosach Starych), III miejsce Mikołaj Sito (PSP w Jaroszkach). Wyróżnienie: Szymon Pietruszka (PSP w Kozłowie).

Fotografia III grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Iga Zawodnik (PSP nr 4 w Kozienicach), II miejsce Amelia Hołuj (PSP w Garbatce-Letnisko), III miejsce Wojciech Maj (PSP w Garbatce-Letnisko)

Fotografia IV grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Piotr Maj (I LO w Kozienicach), II miejsce Jakub Chomura (ZSP w Garbatce – Letnisko), III miejsce Mariusz Zawadzki (ZSP w Garbatce – Letnisko).

Test wiedzy III grupa wiekowa.

Nagrody: I miejsce Katarzyna Tęcza (PSP w Suskowoli), Julia Węgrzynowska (PSP w Suskowoli), II miejsce Alicja Baran (PSP w Suskowoli), Martyna Górniak (PSP nr 4 w Kozienicach), Jacek Mikutel (PSP nr 4  w Kozienicach), III miejsce Jakub Gumiński (PSP w Świerżach Górnych), Karolina Mąkosa (PSP w Jedlni). Wyróżnienia: Zuzanna Milcuszek (PSP w Jedlni), Maria Kowalska (PSP nr 5 w Pionkach), Zuzanna Bolek (PSP nr 5 w Pionkach), Piotr Nagadowski (PSP w Garbatce – Letnisko), Karolina Macocha (PSP w Świerżach Górnych).

Test wiedzy IV grupa wiekowa.

 Nagrody: I miejsce Wiktoria Rytko (I LO w Kozienicach), II – brak, III miejsce Mateusz Amanowicz (CKZiU w Pionkach), Wyróżnienia: Katarzyna Tyśkiewicz (I LO w Kozienicach), Weronika Modzelewska (CKZiU w Pionkach).

 Wyróżnienie poza konkursem przyznane dla Joanny Klimowicz (PSP w Bogucinie) w dziedzinie plastyka I gr. wiekowa.

Wszystkich laureatów nagrodzonych, wyróżnionych oraz nauczycieli zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, które odbędzie się w dniu 17 listopada (piątek) o godz. 11 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach (ul. Radomska 1).

 

WFOŚiGW_ok.jpg

„Organizacja XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” w Kozienickim Parku Krajobrazowym dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 9.900,00 zł”

 

{gallery}aktualnosci/kozienicki-park/30.10.2017{/gallery}

 

Kategorie
Aktualności BPK Aktualności MZPK

Jesień w Brudzeńskim Parku Krajobrazowym

Serdecznie zapraszamy wszystkich turystów do odwiedzenia Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego jesienią.

Szczególnie polecamy piesze wycieczki wzdłuż szlaków turystycznych (mapa szlaków BPK dostępna w załączniku).

{gallery}aktualnosci/brudzenski-park/jesien 2017{/gallery}

Kategorie
Aktualności MZPK Aktualności NPK

Przygotowanie zwierząt do zimy

Warsztaty edukacyjne są dobrym sposobem na przekazanie wiedzy najmłodszym miłośnikom przyrody. W dniu 25 listopada przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 23 w Siedlcach wzięli udział w warsztatach pn. „Przygotowanie zwierząt do zimy”.

Dowiedzieli się m.in. czy zwierzęta robią zapasy na zimę, które z nich zapadają w sen zimowy, a które prowadza zimą aktywny tryb życia. Mogli także sami pobawić się w prawdziwych tropicieli zwierząt i popróbować swoich sił w odciskaniu tropów i zgadywaniu, do którego zwierzątka one pasują.

{gallery}aktualnosci/nadbuzanski-park/2017-10-25 warsztaty-siedlce{/gallery}

Kategorie
Aktualności MZPK Aktualności NPK

Kwiatowo-mydełkowy zawrót głowy

Zespół ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego aktywnie włączył się we współprowadzenie XIX Festiwalu Nauki i Sztuki w Siedlcach, który odbył się w dniach 19-22 października 2017r.

Został on zorganizowany przez Uniwersytet-Przyrodniczo-Humanistyczny. W dniu 20 października na Wydziale Przyrodniczym, p. Ewa Sychut-Czapla prowadziła zajęcia warsztatowe pod nazwą „Kwiatowo-mydełkowy zawrót głowy” oraz przedstawiła wykład w formie prezentacji pn. „Przyrodnicze uroki Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego”.

logo_UPH.jpg{gallery}aktualnosci/nadbuzanski-park/2017-10-19-mydelka{/gallery}

Kategorie
Aktualności ChPK Aktualności MZPK

Finał konkursu Młody Strażnik Przyrody

26 października 2017 wręczyliśmy nagrody zwycięzcom corocznego konkursu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, który w tym roku zatytułowany był „Młody Strażnik Przyrody”.

W ramach finału zaproszona młodzież wraz z opiekunami oprowadzona została po naszej nowo otwartej polance pszczelej przez Państwa Elwirę i Leszka Trytków z Fundacji „Bliżej Pszczół”. Następnie wraz z Panem Wiceburmistrzem Piaseczna Danielem Putkiewiczem, przedstawicielem Nadleśnictwa Chojnów Panem Piotrem Grabarskim wręczyliśmy nagrody oraz dyplomy zwycięzcom. Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowała pani Katarzyna Grajda, pełniąca obowiązki Kierownika ds Mazowieckiego i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, oraz pracowniczki  Chojnowskiego Parku, Panie Katarzyna Kozłowska i Małgorzata Siuta. Po wręczeniu nagród i słodkim poczęstunku wybraliśmy się obejrzeć barć zamontowaną na szkółce przez Pana Grabarskiego, który również zajmuje się pszczelarstwem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z pszczelej polanki, która znajduje się na tyłach nadleśnictwa Chojnów, przy drodze na Orzeszyn. Zajęcia na polance można rezerwować pod adresem mailowym: edukacjachpk@parkiotwock.pl

Poniżej można zapoznać się w wynikami konkursu „Młody Strażnik Przyrody”. Nagrody w konkursie ufundowały Gminy Piaseczno oraz Konstancin-Jeziorna, a współorganizatorem konkursu było Nadleśnictwo Chojnów. Gminom dziękujemy za wsparcie finansowe, Nadleśnictwu dziękujemy za udostępnienie szkółki leśnej na finał konkursu, a wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 

Kategoria: klasy II-IV szkoły podstawowe
I miejsce: Oliwia Włodyga, Szkoła Podstawowa w Złotokłosie
II miejsce: Helena Beczek, Szkoła Podstawowa w Zalesiu Górnym
III miejsce: Wojciech Lisowski, Szkoła Podstawowa nr 3 w Konstancinie-Jeziornie
Wyróżnienie: Dominika Szkoda, Szkoła Podstawowa nr 2 w Konstancinie-Jeziornie
Wyróżnienie: Alicja Skrzypczak, Szkoła Podstawowa w Czachówku
Wyróżnienie: Hanna Gwardys, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie

Kategoria: klasy V-VII szkoły podstawowe
I miejsce: Małgorzata Rabsztyn i Aleksandra Machaj, Szkoła Podstawowa nr 1 w Piasecznie
II miejsce: Tymon Idzikowski i Kacper Gretka, Szkoła Podstawowa w Łazach
III miejsce: Nina Wysocka i Patrycja Chmielewska, Szkoła Podstawowa w Złotokłosie
Wyróżnienie: Lidia Frankowska i Magdalena Stallinga, Szkoła Podstawowa w Chylicach

Kategoria: klasy II-III gimnazjum
I miejsce: Hubert Lewiński, Gimnazjum nr 4 w Piasecznie
II miejsce: Zuzanna Dadacz i Agata Kochańska, Szkoła Podstawowa w Górze Kalwarii
III miejsce: Maria Kiełbus i Natalia Olczak, Gimnazjum w Tarczynie
Wyróżnienie: Sonia Asman, Gimnazjum nr 4 w Piasecznie

 

{gallery}aktualnosci/chojnowski-park/27-10-2017 final parkowego mlody straznik{/gallery}

Fot. Archiwum MZPK

 

piaseczno_110.png

Gmina Piaseczno

            konstancin_110.png

Gmina Konstancin-Jeziorna

            chojnow_110.jpg

Kategorie
Aktualności ChPK Aktualności MZPK

Wieszamy budki w Prażmowie

Kontynuując nasz projekt „Budka nie tylko dla dudka” prowadzony wspólnie z Gminą Prażmów, powiesiliśmy w ubiegły wtorek 6 budek lęgowych dla sikor i wróblaków, dla pełzacza, dla krętogłowa oraz 3 budki dla orzesznicy leszczynowej.

Budki zostały powieszone w miejscach zaproponowanych przez lokalną młodzież, która wzięła 2 tygodnie wcześniej udział w stacjonarnych warsztatach poświęconych budkom lęgowym dla ptaków i ssaków. W wieszaniu brały udział 4 klasy; od strony technicznej w wieszaniu dopomogli nam pracownicy Gminy. Budki powiesiliśmy na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego nieopodal szkoły, m.in w kasztanowych alejach i w zabytkowym Parku otaczającym Dworek Ryxów.

Ostatnim etapem przedsięwzięcia będzie powieszenie budek dla nietoperzy, koszy lęgowych dla uszatki i kaczek, budki dla dudka oraz budki dla pójdźki na terenie Gminy. Budki dla jerzyków oraz półki lęgowe dla jaskółek dymówek i oknówek zawisną na budynku szkoły. Mamy nadzieję, iż na wiosnę spodobają się one naszym małym sąsiadom.

Dziękujemy Gminie Prażmów za sfinansowanie budek oraz wszelką pomoc!

prażmów logo.jpg

{gallery}aktualnosci/chojnowski-park/26-10-2017 wieszanie budek prazmow{/gallery}

Fot. Archiwum MZPK

Kategorie
Aktualności MPK Aktualności MZPK

Wyniki konkursu „Mazowieckim borem, lasem”

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych przedstawia wyniki „Przyrodniczego konkursu edukacyjnego dla szkół z terenu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka”- „Mazowieckim borem, lasem”.

Kat. I – szkoły podstawowe kl. I – III

Cztery pory roku w lesie” – konkurs plastyczny

 

Miejsce/
Wyróżnienie

Uczeń

Nauczyciel

Szkoła

I

Piotr Ziemnicki

Agata Malak

Szkoła Podstawowa nr 353 im. Wielkich Odkrywców ul. Cieplarniana 23, 05-077 Warszawa Wesoła

II

Mateusz Mielcuch

Beata Szczęsna

Szkoła Podstawowa im. W. Witosa

05-408 Glinianka

III

Jakub Rozum

Wiesława Łuczak

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

ul. Garwolińska 14

08-443 Sobienie-Jeziory

Wyróżnienie

Adrianna Zakrzewska

Krystyna Knyszewska

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

Otwock Wielki ul. Zamkowa 4

05-480 Karczew

Wyróżnienie

Anna Marczak

Małgorzata Szczepanik

Szkoła Podstawowa nr 8 im. gen. J. Filipowicza ul. Żeromskiego 235

05-400 Otwock

Wyróżnienie

Aleksandra Naperty

Aleksandra Ciesielska

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Batalionu. „Zośka” ul. Majowa 267

05-400 Otwock

 

Kat. II – szkoły podstawowe kl. IV – VI

 „Drugie życie drzewa” – konkurs plastyczny

 

Miejsce/
Wyróżnienie

Uczeń

Nauczyciel

Szkoła

I

Jan Domaradzki

Ewa Hasiuk

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 96 im. Św. Rodziny ul. H. Kołłątaja

05-402 Otwock

II

Maja Ludian

Wiesława Łuczak

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

ul. Garwolińska 14

08-443 Sobienie-Jeziory

III

Maja Michalska

Beata Bany

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Andriollego 76

05-400 Otwock

Wyróżnienie

Maria Bieńkowska

Zofia Syfert

Publiczna Szkoła Podstawowa

Warszawice 13

08-443 Sobienie-Jeziory

Wyróżnienie

Julia Moczulska

Dorota Cieplińska

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej

ul. Szkolna 5

05-340 Kołbiel

Wyróżnienie

Oliwia Domańska

Katarzyna Czajkowska

Szkoła Podstawowa im. C. K. Norwida
ul. Szkolna 11 05-077 Zakręt

 

Kat. II – szkoły podstawowe kl. IV – VI

„Wszystko o drzewach” – konkurs wiedzy

 

Miejsce/
Wyróżnienie

Uczeń

Nauczyciel

Szkoła

I

Alicja Tyrakowska

Beata Bany

Niepubliczna Szkoła im. Noblistów Polskich ul. Czerska 21

05-400 Otwock

II

Milena Majewska

Barbara Czarnocka

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Romualda Traugutta ul. Graniczna 26
05-410 Józefów

III

Ewa Czerwińska

Urszula Ankiewicz

Szkoła Podstawowa im. S. Mikołajczyka

ul. Nadbrzeż

05-480 Karczew

Wyróżnienie

Barbara Wilk

Ewa Hasiuk

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 96 im. Św. Rodziny ul. H. Kołłątaja

05-402 Otwock

Wyróżnienie

Natalia Molak

Urszula Ankiewicz

Szkoła Podstawowa im. S. Mikołajczyka

ul. Nadbrzeż

05-480 Karczew

Wyróżnienie

Wojciech Pawełek

Alina Moruś

Szkoła Podstawowa nr 6 im. M. E. Andriollego ul. Ambasadorska 1

05-402 Otwock

 

Kat. III – Szkoła Podstawowa kl. VI i Gimnazjum kl. I – III

„Siedliska leśne Mazowieckiego Parku Krajobrazowego” – konkurs plastyczny”

 

Miejsce/
Wyróżnienie

Uczeń

Nauczyciel

Szkoła

I

Adriana Pilarska

Urszula Morawska

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek AK ul. Leśna 39
05-420 Józefów

II

Weronika Nieć

Ewelina Porwit

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej ul. Poniatowskiego 47/49

05-400 Otwock

III

Amelia Bieńkowska

Małgorzata Żelazowska

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej

ul. Szkolna 5

05-340 Kołbiel

Wyróżnienie

Magdalena Jaworska

Beata Bany

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego ul. Andriollego 76

05-400 Otwock

Wyróżnienie

Angelika Ostrowska

Urszula Morawska

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek AK ul. Leśna 39
05-420 Józefów

Wyróżnienie

Emilia Kołodziejczyk

Ewelina Porwit

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej ul. Poniatowskiego 47/49

05-400 Otwock

 

Kat. III – Szkoła Podstawowa kl. VI i Gimnazjum kl. I – III

 „Runo siedlisk leśnych Mazowieckiego Parku Krajobrazowego” – konkurs wiedzy

 

Miejsce/
Wyróżnienie

Uczeń

Nauczyciel

Szkoła

I

Marta Galas

Małgorzata Michałowicz

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej

ul. Szkolna 5

05-340 Kołbiel

II

Igor Rogowski

Małgorzata Michałowicz

Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej

ul. Szkolna 5

05-340 Kołbiel

III

Patrycja Witak

Ewelina Porwit

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ireny Sendlerowej ul. Poniatowskiego 47/49

05-400 Otwock

Wyróżnienie

Julian Śliwiński

Urszula Morawska

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek AK ul. Leśna 39
05-420 Józefów

Wyróżnienie

Julia Wróblewska

Urszula Morawska

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Łączniczek AK ul. Leśna 39
05-420 Józefów

Wyróżnienie

Iga Więsik

Jolanta Górka

Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego Człekówka 62

05-340 Kołbiel

 

Na uroczyste wręczenie nagród zapraszamy 10 listopada godz. 11.00 do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, ul. Poniatowskiego 10.

 

Serdecznie gratulujemy!

 

„Przyrodniczy konkurs edukacyjny dla szkół z terenu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka” dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w formie dotacji w kwocie 15 000,00 zł.

logo-1.jpg

Kategorie
Aktualności MPK Aktualności MZPK

Podziękowanie za 30 lat MPK

W wrześniu 2017 roku obchodziliśmy jubileusz XXX-lecia Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Z tej okazji składamy podziękowanie dla Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwika Rakowskiego za pracę na rzecz Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka.

 

Ludwik Rakowski.JPG

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego

 

 

Kategorie
Aktualności MPK Aktualności MZPK

Podziękowania za 30 lat MPK

W wrześniu 2017 roku obchodziliśmy jubileusz XXX-lecia Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka. Z tej okazji składamy podziękowanie dla Przewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwika Rakowskiego za pracę na rzecz Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka.

Ludwik Rakowski.JPG

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski

Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego.JPG

logo-ue.png

logo-bip-2.png

Treść | Menu | Przyciski