07-130 Łochów, Kaliska 93 tel./fax.(25) 644 13 71  n 

Piknik w Pułtusku

Po przygody tropem mazowieckiej przyrody! Piknik w Pułtusku.

Różnorodna przyroda, powiew historii, pielęgnowana tradycja i kultura, atrakcyjny krajobraz – wszystko to czeka tak blisko nas – oferując nam pełen wrażeń wypoczynek. „Mazowsze – weekend dwa kroki stąd” to hasło kampanii zachęcającej do spędzania wolnego czasu na terenie naszego regionu organizowanej przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Została ona zainaugurowana piknikiem promującym poznawanie ciekawych terenów Mazowsza 20 sierpnia 2011 r. w Pułtusku.

Na pikniku nie mogło zabraknąć przedstawicieli parków krajobrazowych – wyjątkowych miejsc, których zadaniem jest ochrona i promowanie właśnie wartości przyrodniczych, historycznych i kulturowych oraz walorów krajobrazowych.

 W województwie mazowieckim w całości położonych jest pięć parków krajobrazowych: Brudzeński, Chojnowski, Kozienicki i Nadbużański – który obejmuje m. in. fragment doliny Narwi i miasta Pułtusk.

 Stąd jako reprezentanci Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych do poznawania walorów pobliskich obszarów chronionych zachęcali przedstawiciele Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego. Ponadto goście stoiska mogli zapoznać się z różnorodnymi działaniami prowadzonymi na terenie parków i uzyskać porady w zakresie planowania krajoznawczych podróży.

 Poznawanie przyrody to jedno z ulubionych wyzwań młodych odkrywców! Impreza miała za zadanie uświadomić nam, że atrakcje czekają na nas już „dwa kroki stąd”. Na stoisku staraliśmy się pokazać młodym tropicielom, jak rozpoznawać gdzie kroczyły zwierzęta oraz czytać inne ciekawe ślady, które zostawia nam przyroda. Towarzyszyło nam hasło: „Po przygody tropem mazowieckiej przyrody!”.