loga-ue-2017-11.jpg

Konkurs fotograficzny pn. „Bioróżnorodność w mazowieckich parkach krajobrazowych” - relacja

W dniu 17 maja 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod nazwą „Bioróżnorodność w mazowieckich parkach krajobrazowych”, zorganizowanego w ramach projektu pn. „Ochrona bioróżnorodności w mazowieckich parkach krajobrazowych”, współfinansowanego przez Unię Europejką Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

 Celem konkursu było wyrabianie nawyku obcowania z przyrodą, uwrażliwienie na piękno przyrody i otoczenia oraz poznanie najciekawszych obiektów przyrodniczych najbliższej okolicy.

Decyzją komisji konkursowej przyznano dwa miejsca.

I miejsce zajęli: Igor Balcer, Paweł Gastoł, Sandra Wyszyńska, Wiktoria Ziurkowska, Alicja Budnicka, Patrycja Przewódzka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łochowie, pod opieką Pani Magdaleny Piesio.

II miejsce zajęli: Dagmara Wróblewska, Monika Mularzuk, Maja Mańskowska, Aleksandra Szpura, Klaudia Bujalska, Mateusz Żochowski, Sebastian Gil, Amelia Stańczewska, Maja Niewiarowska, Sławomir Wojciuk, Katarzyna Nielipińska, Katarzyna Wasiluk, Anna Krawczyk, Piotr Kierylo z Zespołu Placówek Oświatowych w Korczewie, pod opieką Pani Ewy Zwierzyńskiej.

Nagrodą w konkursie fotograficznym był udział w warsztatach fotograficznych, które poprowadziła Pani Helena Romańska oraz pakiet materiałów edukacyjnych, w postaci foldera edukacyjno-informacyjnego, książeczki malowanki oraz kompletu pocztówek.

Warsztaty fotograficzne  „Bioróżnorodność w obiektywie” odbyły się w dniu 18.06.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Łochowie oraz 19.06.2018r. w Zespole Placówek Oświatowych w Korczewie.

Warsztaty składały się z części teoretycznej oraz zajęć w terenie. Trwały 3 godziny.

Uczniowie poznali co to jest fotografia, kompozycja, co może być tematem zdjęcia. Nauczyli się jak wykonywać dobre zdjęcia i jakie są jego mocne punkty. Co to jest ostrość, i jej głębia. Dowiedzieli się co to jest plan i jak go podzielić. Poznali elementy obrazu oraz co to jest MOP. Uczyli się ekspozycji związanej z naświetleniem, co to jest i do czego służy przysłona. Po wykonaniu zdjęć w terenie, nauczyli się też drobnej ich obróbki.

  • warsztaty_fotograficzne_1
  • warsztaty_fotograficzne_2
  • warsztaty_fotograficzne_3
  • warsztaty_fotograficzne_4

logo-ue.png

logo-bip-2.png