05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

To już III etap konkursu " Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" w NPK

Drużyna z Przesmyk wyruszy na etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski!
Kolejne zmagania w ramach konkursu PPKP – etap parkowy – odbyły się w NPK 15 stycznia 2016 roku w Łochowie. Podobnie jak w poprzednich latach do rywalizacji stanęły trzy czteroosobowe drużyny z gimnazjów w Łochowie, Przesmykach i Sadownem. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań (15 z nich obejmowało wiedzę z zakresu biologii i geografii w gimnazjum, a 10 na temat Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego). Na rozwiązanie testu było 45 minut.

pk2.jpg

Testy sprawnie sprawdziła komisja złożona z opiekunów uczniów oraz pracowników Zespołu ds. NPK. Okazało się, że każdy ma te takie same szanse jechać na etap wojewódzki, a wyniki przedstawiały się nieco inaczej niż rok wcześniej.

pk3.jpg

pk4.jpg

pk6.jpg

pk7.jpg


Miejsce I

Zespół Szkół w Przesmykach Publiczne Gimnazjum

Opiekun: pani Beata Lipińska
Uczestnicy (łącznie 130 pkt):
Dariusz Kamiński (otrzymał najlepszy wynik 41 pkt)
Jolanta Wawrzyszczuk
Olga Belińska
Dominika Soczewska

Uczniowie mogą rozpocząć już przygotowania do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 18 marca 2016 roku w Kozienickim Parku Krajobrazowym.

pk8.jpg

miejsce II

Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem
Opiekun: pani Ewelina Puścian
Uczestnicy (łącznie 128 pkt):
Weronika Szycko
Zuzanna Majbańska
Paulina Stryjek
Patrycja Szycko

pk9.jpg

miejsce III

Publiczne Gimnazjum w Łochowie

Opiekun: pani Magdalena Piesio
Uczestnicy (łącznie 127 pkt):
Gabriela Bartosiewicz
Mateusz Filipiak
Julia Piesio
Weronika Sulowska

pk10.jpgDziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, poświęcony czas i chęć powiększania zasobu wiedzy. Mamy nadzieję, że poznając parki krajobrazowe zrozumiemy też potrzebę ich istnienia i zaprzyjaźnimy się z lokalnymi wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi. Zwycięska drużyna będzie poznawać parki krajobrazowe w jeszcze szerszym zakresie. Na kolejnym etapie testy dotyczyły będą już całego Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Będzie to również wyzwanie przyrodnicze – rozpoznawanie ze zdjęć chronionych gatunków roślin i zwierząt. Cieszymy się z kolejnego sukcesu tej szkoły.

Przypominamy, że w 2014 roku: „II Miejsce ( na etapie wojewódzkim) zajęło Publiczne Gimnazjum w Przesmykach reprezentujące NPK”. Życzymy (co najmniej) takich samych sukcesów.

Etap wojewódzki konkursu PPKP odbędzie się w dniu 18 marca o godz. 10.00 w Jedlni Letnisko (Hotel i Restauracja pod Różami ul. Radomska 49).  

Za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu i ich opiekunów dziękujemy Piekarni ROBSON      ul. Myśliwska 4a 07– 130 Łochów

robson.png