05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Zostań odkrywcą!

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich miłośników przyrody i krajobrazów do wzięcia udziału w konkursie p.n. „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – Odkrywcy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”.

Konkurs ma na celu zachęcić do poznawania pięknych, ale nieznanych miejsc zlokalizowanych na terenach  lub w okolicach pięciu parków wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych tj.:

  • Mazowiecki Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”
  • Brudzeński Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego”
  • Chojnowski Park Krajobrazowy - „Odkrywcy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”
  • Nadbużański Park Krajobrazowy - „Odkrywcy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego”
  • Kozienicki Park Krajobrazowy - „Odkrywcy Kozienickiego Parku Krajobrazowego”

W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie” zachęcamy do poznawania najbliższej okolicy, a przede wszystkim do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu - przecież „ruch to zdrowie”. Nie musimy wyjeżdżać daleko żeby cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Nie bez znaczenia jest również pogłębianie wiedzy przyrodniczej, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientacja w terenie.

Na mapach poszczególnych parków wyznaczono tuzin miejsc, które można odwiedzić i zrobić zdjęcia. Uczestnik wybiera dowolny park spośród pięciu parków krajobrazowych wchodzących w skład MZPK i wykonuje 12 zdjęć wskazanych na mapach poszczególnych parków. Ilość zdjęć ograniczamy do jednego w każdym miejscu, czyli każdy uczestnik powinien nadesłać 12 zdjęć, które udokumentują jego obecność na terenie konkretnego parku. Nie oceniamy jakości nadesłanych zdjęć. Najważniejsze jest dla nas udokumentowanie zwiedzania i odkrywania parków.

Przewidziane Nagrody do wyczerpania zapasów (np. sadzonki krzewów, wydawnictwa MZPK, mapy itp.).

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu  oraz mapach poszczególnych parków do pobrania.

Bardzo liczymy na Państwa udział w konkursie i życzymy wielu niezapomnianych chwil  w odkrywaniu krajobrazowych perełek parków.

Informacje o konkursie ukażą się 26.04.2021 r. w poniedziałkowym wydaniu Linii Otwockiej www.linia.com.pl

PLAKAT KONKURS .jpg