07-130 Łochów, Kaliska 93 tel./fax.(25) 644 13 71  n 

Wyniki etapu parkowego konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski"

Drużyna z Przesmyk wyruszy na etap wojewódzki konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski!

Kolejne zmagania w ramach konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski – etap parkowy – odbyły się w NPK 15 stycznia 2016 roku w Łochowie. Podobnie jak w poprzednich latach do rywalizacji stanęły  trzy czteroosobowe drużyny z gimnazjów w Łochowie, Przesmykach i Sadownem. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 pytań (15 z nich obejmowało wiedzę z zakresu biologii i geografii w gimnazjum, a  10 na temat Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego). Na rozwiązanie testu było 45 minut.

Testy sprawnie sprawdziła komisja złożona z opiekunów uczniów oraz pracowników Zespołu ds. NPK. Okazało się, że każdy ma te takie same szanse jechać na etap wojewódzki, a wyniki przedstawiały się nieco inaczej niż rok wcześniej.

Miejsce I

Zespół Szkół w Przesmykach Publiczne Gimnazjum

Opiekun: pani Beata Lipińska
Uczestnicy (łącznie 130 pkt.):

Dariusz Kamiński  (otrzymał najlepszy wynik 41 pkt)

Jolanta Wawrzyszczuk

Olga Belińska

Dominika Soczewska

Uczniowie mogą rozpocząć już przygotowania do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się  18 marca 2016 roku w Kozienickim Parku Krajobrazowym.

Miejsce II

Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem

Opiekun: pani Ewelina Puścian

Uczestnicy (łącznie 128 pkt.):

Weronika Szycko

Zuzanna Majbańska

Paulina Stryjek

Patrycja Szycko

Miejsce III

Publiczne Gimnazjum w Łochowie

Opiekun: pani Magdalena Piesio

Uczestnicy (łącznie 127 pkt.):

Gabriela Bartosiewicz

Mateusz Filipiak

Julia Piesio

Weronika Sulowska

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, poświęcony czas i chęć powiększania zasobu wiedzy. Mamy nadzieję, że poznając parki krajobrazowe zrozumiemy też potrzebę ich istnienia i zaprzyjaźnimy się z lokalnymi wartościami przyrodniczymi, kulturowymi i historycznymi. Zwycięska drużyna  będzie poznawać parki krajobrazowe w jeszcze szerszym zakresie – na kolejnym etapie testy dotyczyły będą już całego Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Będzie również wyzwanie przyrodnicze – rozpoznawanie ze zdjęć chronionych gatunków roślin i zwierząt. Cieszymy się z kolejnego sukcesu szkoły. Przypominamy, że w 2014 roku: „II Miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum w Przesmykach reprezentujące NPK”. Życzymy (co najmniej) takich samych sukcesów.

Etap wojewódzki konkursu PPKP odbędzie się w dniu 18 marca o godz. 10.00 w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym im. red. A. Zalewskiego  Jedlnia w Letnisku.   

http://www.jedlnia.radom.lasy.gov.pl/

Za ufundowanie poczęstunku dla uczestników konkursu i ich opiekunów dziękujemy Piekarni ROBSON, ul. Myśliwska 4a, 07– 130 Łochów.

  • 01 Powitanie uczestników konkursu przez kierownika NPK
  • 02 Przedstawienie regulaminu konkursu
  • 03 Rozwiązywanie testów
  • 04 Rozwiązywanie testów
  • 05 Sprawdzanie prac
  • 06 I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Przesmykach
  • 07 II miejsce - Gimnazjum im. bł. Edwarda Grzymały w Sadownem
  • 08 III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Łochowie