07-130 Łochów, Kaliska 93 tel./fax.(25) 644 13 71  n 

Aktualności - NPK

Sprzątanie Świata

Pracownicy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego wspólnie z uczniami szkoły podstawowej w Kaliskach 17.09.2020 po raz kolejny wzięli udział  w akcji Sprzątanie Świata - to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni.

Czytaj dalej...

Jesienne szczepienie lisów na Mazowszu

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii uprzejmie informuje, że w dniach 14-22 września 2020 r. przeprowadzona zostanie jesienna akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w następujących powiatach województwa mazowieckiego: łosicki, ostrowski z wyłączeniem gminy Wąsewo, siedlecki i m. Siedlce, sokołowski, węgrowski. Do szczepienia zostanie użyta szczepionka doustna w formie przynęty. Zostanie ona zrzucona z samolotu na tereny kompleksów leśnych, łąk i pól.

Czytaj dalej...

„Nadbużańska Szóstka”

W dniu 30 sierpnia 2020 r. na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Wilczogębach odbył się bieg i marsz Nordic Walking pod nazwą „Nadbużańska Szóstka” – szósta edycja. Organizatorami tej imprezy sportowej byli: Gminny Ośrodek Kultury w Sadownem, Klub Sportowy „Wicher” Sadowne i Fundacja ORLEN.

Czytaj dalej...