07-130 Łochów, ul. Kaliska 93, Dom Dziecka "Julin"(OBECNIE) tel./fax.(25) 644 13 71   

Aktualności - NPK

Cztery pory roku w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym

W dniu 21 kwietnia 2017r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod nazwą "Cztery pory roku w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym" zorganizowany przy współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Sokołowie Podlaskim.

Celem konkursu była promocja Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, pogłębienie wiedzy na jego temat, rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz kształtowanie wrażliwości na piękno natury. Uczestnikami konkursu były osoby niepełnosprawne uczęszczające do Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim.

Czytaj dalej...

Posprzątaliśmy śmieci

Zespół ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego włączył się w akcję  ”Czyste lasy na Mazowszu”. W trakcie trwania programu czterech osadzonych, którzy odbywali karę pozbawienia wolności w Zakładzie Karnym Warszawa- Białołęka, Oddział Zewnętrzny  w Popowie, wykonywali prace na rzecz ochrony przyrody na terenie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego.

Czytaj dalej...

Relacja z Nocy Sów w NPK

Noc Sów jest wydarzeniem edukacyjnym prowadzonym i koordynowanym przez stowarzyszenie Ptaki Polskie. W tym roku przypada 6 edycja tego wydarzenia.

Zespół ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego po raz pierwszy w tym roku współorganizował Noc Sów w Kaliskach (31.03.2017r.).

Czytaj dalej...