05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Dbamy o formę!

Dnia 19 czerwca odbył się X rajd rowerowy „Rajd po zdrowie – po otwockich lasach”. Była to XI edycja programu „Trzymaj formę”, której celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do aktywnego wypoczynku i dbania o zdrowy tryb życia. W tym roku trasa wyniosła 13 km i przebiegała przez urozmaicone tereny Mazowieckiego Parku Krajobrazowego (oprócz dróg utwardzonych uczestnicy przemierzali również piaszczyste odcinki na wydmach porośniętych lasem).

W czasie krótkich przystanków  na trasie uczestnicy mieli okazję wysłuchać  ciekawych wykładów na temat ochrony przyrody, funkcjonowaniu lasu i leśnictwa oraz bezpieczeństwa w lesie. 

W rajdzie wzięło udział około 80 osób ze szkół podstawowych i gimnazjów (SP nr 12 i nr 6 w Otwocku, SP nr 1 i nr 2 w Józefowie, SP nr 2 w Karczewie, Gimnazjum nr 4 i nr 1 w Otwocku, Publiczne Gimnazjum w Karczewie, Gimnazjum nr 1 w Józefowie). 

Organizatorami były Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji  Sanitarno- Epidemiologicznej i Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych w Otwocku. 

  • 01. Rajd sanepidu
  • 02. Rajd sanepidu
  • 03. Rajd sanepidu
  • 04. Rajd sanepidu