05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Etap parkowy XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Do etapu parkowego XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył się 13 stycznia br. w siedzibie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Otwocku, przystąpiły w tym roku gimnazja z czterech gmin: Warszawa Wawer, Otwock, Kołbiel i Pilawa.

Podobnie jak w poprzednich etapach gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą na temat Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, ale również szerokim zakresem wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii. Każdą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie indywidualnie testu składającego się z 25 pytań; oceną drużyny była suma punktów poszczególnych jej członków.

Po wyrównanej walce zwyciężyła drużyna z Gimnazjum im. Oskara Kolberga w Kołbieli, pod opieką Pani Małgorzaty Michałowicz, drugie miejsce zajęli ex aequo  uczniowie z Gimnazjum w Trąbkach pod opieką Pani Agnieszki Gładysz i uczniowie z Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku pod opieką Pani Eweliny Porwit. Trzecie miejsce przypadło męskiej drużynie z Gimnazjum nr 140 w Warszawie, pod opieką Pani Luizy Trzaskowskiej. Zwycięzcy awansowali do IV etapu – wojewódzkiego, który odbędzie się 24 marca 2017 r. w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

  • III etap konkursu - parkowy
  • uczniowie Gimnazjum nr 140 w Warszawie z opiekunem
  • uczniowie Gimnazjum nr 2 w Otwocku z opiekunem
  • uczniowie Gimnazjum w Kołbieli z opiekunem
  • uczniowie Gimnazjum w Trąbkach z opiekunem