05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Etap gminny XVI edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

Znamy zwycięzców etapu gminnego XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”, który odbył 9 grudnia br. w siedzibie Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Otwocku.

DSCF3937.JPG

W tym etapie konkursu udział wzięły dwie szkoły: Gimnazjum nr 140 w Warszawie oraz Katolickie Gimnazjum im. Św. Pawła z Tarsu w Warszawie. Gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat parków krajobrazowych swojego regionu, ale również szerokim zakresem wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii. Szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna.  Zadaniem uczniów było rozwiązanie indywidualnie testu składającego się z 25 pytań; oceną drużyny była suma punktów poszczególnych jej członków.

Po wyrównanej walce zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 140 w Warszawie, pod opieką Pani Luizy Trzaskowskiej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Katolickiego Gimnazjum im. Św. Pawła z Tarsu pod opieką Pani Urszuli Skulimowskiej. Zwycięzcy awansowali do III etapu – parkowego, który odbędzie się 13 stycznia 2017 r.(piątek).