05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Eko Piknik Rodzinny w Zakręcie

23 kwietnia 2016 r. w Zakręcie odbył się Eko Piknik Rodzinny, w którym Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych miał swoje stoisko promocyjne. Impreza popularyzująca zachowania proekologiczne i podsumowująca coroczne obchody Światowego Dnia Ziemi połączone ze sprzątaniem świata – akcją „Czyste sołectwo – moja wizytówka”, została zorganizowana przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Wiązownie. Pomimo typowo kwietniowej pogody piknik cieszył się dużym zainteresowaniem wielu mieszkańców gminy jak i przyjezdnych.

dscf1531.jpg


Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych poprzez gry i zabawy o tematyce przyrodniczej przyciągał uwagę najmłodszych, ale także i  starszych, którzy głównie zainteresowani byli szlakami turystycznymi oraz programami czynnej ochrony prowadzonymi przez MZPK.

 

dscf1533.jpg

dscf1521.jpg

Każdy zainteresowany mógł sprawdzić swoją wiedzę przyrodniczą i otrzymać drobną nagrodę.

dscf1508.jpg

dscf1516.jpg


W ramach promowania wiedzy o środowisku i ekologii w wydarzeniu uczestniczyły różne instytucje związane z ochroną przyrody m.in. Nadleśnictwo Celestynów czy Stowarzyszenie LGD Natura i Kultura. Jedną z głównych atrakcji tego dnia były występy na scenie przedszkolaków z Gminy Wiązowna prezentujących swoje programy ekologiczne. Mieszkańcy, którzy przynieśli elektro-śmieci mogli otrzymać sadzonkę sosny.

MZPK z chęcią uczestniczy w takich imprezach ekologicznych, ponieważ nie tylko dają one wiele radości dzieciom, ale także promują wartości, postawy i działania ekologiczne.