logo kozienicki park krajobrazowy

26-670 Pionki, ul. Sosnowa 3  tel./fax.(48) 612 34 41   

Laureaci nagrodzeni i wyróżnieni w XXVIII edycji konkursu "Moje spotkania z Puszczą"

Dobiegła końca XXVIII edycja konkursu „Moje spotkania z Puszczą” pt. "Puszcza Kozienicka świadkiem walk o Niepodległą". Do konkursu zgłosiło się 27 placówki oświatowe leżące w granicach Kozienickiego Parku Krajobrazowego i jego okolicy.

Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywany był w trzech dziedzinach twórczości: plastyka, literatura, fotografia w następujących grupach:

 I grupa - uczniowie klas I - III szkoły podstawowej

II grupa – uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej

III grupa – uczniowie klas VII - VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum

IV grupa – uczniowie szkół średnich

Konkurs w każdej dziedzinie przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i parkowym.

W dniu 29 października br. jury reprezentowane przez przedstawicieli Kozienickiego Parku Krajobrazowego, Nadleśnictw: Kozienice, Radom, Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pionkach, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu wyłoniło laureatów eliminacji parkowych w dziedzinach plastyka, literatura i fotografia.

Jury w trakcie przeglądu i oceny prac brało pod uwagę zgodność z tematyką konkursu, wartości artystyczne, technikę i estetykę wykonania.

Kierując się powyższym jury przyznało 34 nagrody oraz 22 wyróżnienia.

Laureaci nagrodzeni i wyróżnieni

Plastyka I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody: I miejsce Mikołaj Zieliński (PSP w Natolinie), II miejsce Helena Grzywacz (PSP w Jaroszkach), III miejsce Antoni Król (PSP w Ryczywole).

Wyróżnienia: Hubert Amerek (PSP w Wólce Tyrzyńskiej), Szymon Matuska (PSP w Paciorkowej Woli), Filip Żelisko (PSP w Natolinie)

Plastyka II grupa (uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej)

Nagrody: I miejsce Gabriela Kustra (PSP nr 2 w Pionkach), II miejsce Maciej Langa (PSP w Bogucinie), III miejsce Matylda Kusio (PSP nr 4 w Kozienicach)

Wyróżnienia: Maciej Golis (PSP w Bogucinie), Zofia Wójcik (PSP w Augustowie).

Plastyka III grupa (uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum)

Nagrody: I miejsce Łukasz Wójtowicz (PSP nr 4 w Kozienicach), II miejsce Damian Deryngowski (PSP nr 4 w Kozienicach), III miejsce Martyna Rembis (Zespół Szkół w Goździe).

Wyróżnienia: Klaudia Przerwa (Zespół Szkół w Goździe), Miłosz Jemiołek (PSP w Ryczywole)

Plastyka IV grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody: I miejsce Sylwia Mindewicz (ZSP w Garbatce – Letnisko), II miejsce Oktawia Łukaszewska (CKZiU w Pionkach), III miejsce Karolina Majak (ZSP w Garbatce – Letnisko)

Wyróżnień jury nie przyznało

Literatura I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody: I miejsce Lena Basaj (PSP w Garbatce – Letnisko), II miejsce Filip Glegoła (PSP w Wólce Tyrzyńskiej), III miejsce Weronika Jaroszek (PSP w Jaroszkach)

Wyróżnienie: Filip Trafisz (PSP w Ryczywole)

Literatura II grupa (uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej)

Nagrody: I miejsce Marcel Dzięciołowski (PSP w Mąkosach Starych), II miejsce Rozalia Skrzypczyk (PSP w Mąkosach Starych), III miejsce Michał Farbiś (PSP w Jaroszkach)

Wyróżnienia: Patryk Grabowski (PSP nr 1 w Pionkach), Amelia Maj (PSP nr 5 w Pionkach)

Literatura III grupa (uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum)

Nagrody: I miejsce Maria Kowalska (PSP nr 5 w Pionkach), II miejsce Szymon Zapora (PSP w Garbatce – Letnisko), III miejsce Nikola Jaworska (PSP w Paciorkowej Woli z oddziałami w Strykowicach Górnych)

Wyróżnienia: Wiktor Wrona (ZS w Goździe), Katarzyna Nowak (ZPO w Policznie), Wiktoria Uzdowska (PSP w Brzeźnicy),

Literatura IV grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody: I miejsce Oskar Depa (ZSP w Garbatce – Letnisko)

Wyróżnienia: Paulina Nawotnik (ZSP w Garbatce – Letnisko), Dawid Mizerski (CKZiU w Pionkach)

Fotografia I grupa (uczniowie klas I – III szkoły podstawowej)

Nagrody: I miejsce Jan Jasek (PSP w Jaroszkach), II miejsce Maja Strojek (PSP w Jaroszkach), III miejsce Nadia Sekuła (PSP w Natolinie)

Wyróżnienia: Jan Zbrożyna (PSP w Natolinie), Oliwia Bakuła (PSP nr 5 w Pionkach), Joanna Jaroszek (PSP w Jaroszkach)

Fotografia II grupa (uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej)

Nagrody: Zuzanna Wójcik (PSP nr 5 w Pionkach), II miejsce Jakub Jaroszek (PSP w Jaroszkach), III miejsce Mikołaj Sito (PSP w Jaroszkach)

Wyróżnienia: Emilia Sygocka (PSP w Cecylówce – Brzózkiej), Maciej Pietruszka (PSP w Kozłowie)

Fotografia III grupa (uczniowie klas VII, VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum)

Nagrody: I miejsce Laura Rutka (PSP w Garbatce – Letnisko), II miejsce Amelia Hołuj (PSP w Garbatce – Letnisko), III miejsce Wojciech Maj (PSP w Garbatce – Letnisko)

Wyróżnienie: Oliwia Woda (PSP nr 4 w Kozienicach)

Fotografia IV grupa (uczniowie szkół średnich)

Nagrody: I miejsce Weronika Wieczorek (CKZiU w Pionkach), II miejsce Kamil Skawiński (ZSP w Garbatce – Letnisko), III miejsce Iwona Adamiec (CKZiU w Pionkach)

Wyróżnienie: Krzysztof Bena (ZSP w Garbatce – Letnisko)

Wszystkich laureatów nagrodzonych, wyróżnionych oraz nauczycieli zapraszamy na uroczyste wręczenie dyplomów i nagród, które odbędzie się w dniu 26 listopada (piątek) o godz. 1100 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach (ul. Radomska 1).

 

 

  • 1. Obrady jury, fot. arch. KPK
  • 2. Obrady jury, fot. arch. KPK