logo kozienicki park krajobrazowy

26-670 Pionki, ul. Sosnowa 3  tel./fax.(48) 612 34 41   

Jesienne spotkanie

Jesień, kiedy są krótkie dni i mało słońca a w przyrodzie nic ciekawego się nie dzieje,  jest bardzo dobrym okresem na spotkania z lokalną społecznością i młodzieżą w szkołach. Czas ten można wykorzystać na zachęcenie dorosłych i młodzieży do wędrówek po bliższej i dalszej okolicy, zwrócić uwagę na najciekawsze obiekty i cenne gatunki flory i fauny oraz formy ochrony przyrody. Wybierając się w teren dobrze jest się odpowiednio przygotować, dowiedzieć się jakiego ciekawego zwierzaka możemy zobaczyć, w jakim środowisku i o jakiej porze. Każdy z nas mając przy sobie aparat fotograficzny powinien wiedzieć jak się zachować aby móc zrobić ciekawe zdjęcie.  Jedno z takich spotkań odbyło się w szkole w Jedlni-Letnisko.  

Najlepszym przykładem na pokazanie pracy w terenie i owoców tej pracy były zdjęcia Artura Tabora, jednego z najlepszych fotografów przyrody. Artur Tabor mieszkał w Jedlni-Letnisko i współpracował min. z Kozienickim Parkiem Krajobrazowym. Młodzież podczas spotkania z pracownikiem Parku obejrzała wystawę fotograficzną pn. "Te co skaczą i latają", obejrzała diaporamę "Kozienicki Park Krajobrazowy - cztery pory roku" jak również poznała tajniki pracy fotografa w terenie. Uczniowie z ciekawością słuchali ile umiejętności i wiedzy trzeba posiąść aby być mistrzem w tym co się robi. Mam nadzieję, że to spotkanie w którym udział wzięło 220 uczniów z klas 0-VI, było wystarczającą zachętą do zdobywania własnych doświadczeń i poznawania naszej przyrody.

Poniżej relacja ze spotkania, przygotowana i udostępniona dzięki uprzejmości pani Bernadety Kowalskiej z PSP w Jedlni-Letnisko. Serdecznie dziękujemy.

  Wystawa_Zajecia_Tabor.pdf