logo kozienicki park krajobrazowy

26-670 Pionki, ul. Radomska 7 tel./fax.(48) 612 34 41   

Aktualności - KPK

Dąb "Bartek" przy siedzibie Kozienickiego Parku Krajobrazowego

Dąb Bartek rosnący w Zagnańsku, w województwie świętokrzyskim, to najsłynniejsze drzewo w Polsce i jedna z największych atrakcji turystycznych. Swoją popularność zawdzięcza budowie i wiekowi. Chociaż naukowcy określili jego wiek na ok. 650 lat to według tradycji ma 1200 lat. Niestety jego stan pogarsza się. Spróchniały pień, uszkodzone konary spowodowały konieczność ustawienia teleskopowych podpór i umieszczenie wewnątrz pnia betonowych plomb. 

Czytaj dalej...

Poszerzenie oferty edukacyjnej Kozienickiego Parku Krajobrazowego

W związku z poprawą warunków lokalowych w siedzibie Zespołu ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego przy ul. Radomskiej 7 w Pionkach pojawiła się sala edukacyjna. Od lutego br. prowadzone są tu pogadanki, warsztaty i spotkania przyrodnicze dla dzieci z przedszkoli, młodzieży szkolnej oraz dorosłych. Sala wyposażona jest w tablicę interaktywną, dzięki czemu podczas zajęć wykorzystywane są programy multimedialne, prezentacje oraz wyświetlane są filmy przyrodnicze.

Czytaj dalej...

"NOC SÓW " spotkanie z bezszelestnymi duchami nocy w Kozienickim Parku Krajobrazowym

„Noc Sów” to ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne koordynowane przez stowarzyszenie Ptaki Polskie w całej Polsce, poświęcone tajemniczym ptakom, które mimo iż od dawna gnieżdżą się w pobliżu ludzkich zabudowań, zawsze były dla ludzi zwierzętami o tajemniczej naturze i niezwykłych zwyczajach. Cichy i lekki lot sów, które pojawiają się nagle i szybko znikają w mroku, ich głos, często kojarzony  z demonicznym śmiechem i nawoływaniem diabła szukającego ludzkich dusz, a także wygląd zewnętrzny, zwłaszcza duże oczy o przeszywającym spojrzeniu – wszystko to budziło w człowieku lęk.

Czytaj dalej...

NOC SÓW w Kozienickim Parku Krajobrazowym

Zapraszamy na jedyną taką noc - NOC SÓW.

23 marca, w sobotę o godzinie 18 spotykamy się w siedzibie Kozienickiego Parku Krajobrazowego w Pionkach, ul. Radomska 7. Wspólnie poznamy niezwykle ciekawy i różnorodny świat sów. Poznamy legendy i mity związane z sowami, dowiemy się jak kiedyś postrzegano te skryte ptaki. Opowiemy o poszczególnych gatunkach i biologii sów występujących i gniazdujących w Polsce. 

Czytaj dalej...