chojnowski park krajobrazowy

05-500 Piaseczno, ul. Główna 48, Żabieniec tel./ fax. 22 754 51 00  

Chojnowski Park ma Quest!

W wyniku warsztatów questowych, które przeprowadziła dla nas Fundacja Mapa Pasji, w Chojnowskim Parku Krajobrazowym powstał quest „Skarby Zimnych Dołów”.

Questy – wyprawy odkrywców – to metoda odkrywania dziedzictwa miejsca, która polega na tworzeniu nieoznakowanych szlaków, którymi można wędrować kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Kolejne miejsca na trasie odnajduje się poprzez rozwiązanie zagadki i wyszukanie w terenie odpowiadającego jej miejsca. Na końcu szlaku czeka skarb w formie skrzyneczki, a w niej pieczątka, której odbicie potwierdza przebycie całej trasy.

Quest stworzyliśmy wspólnie z uczestnikami warsztatów, a złożyła go w całość, testowała i oprawiła graficznie Fundacja Mapa Pasji.

Poniżej prezentujemy quest w formie ulotki pdf (do pobrania w załączniku pod artykułem), znaleźć go można również na stronie www.questy.com.pl.

Planujemy również wydać quest w formie ulotki papierowej oraz zaadaptować go do aplikacji mobilnej Questy-Wyprawy Odkrywców w roku 2020.

Tymczasem zapraszamy do zabawy! Quest startuje na polanie rekreacyjnej Zimne Doły nad Stawami w Żabieńcu przy Trakcie Wareckim.

Skarby Zimnych Dołów str 1.png

Skarby Zimnych Dołów str 2.png