chojnowski park krajobrazowy

05-510 Konstancin - Jeziorna, ul. Wierzejewskiego 12  tel./ fax. 22 754 51 00  

Wyniki konkursu powiatowego "Rośliny zielne lasów, łąk i pól" już są!

W sobotę 13 maja przeprowadziliśmy ostatni powiatowy etap konkursu "Rośliny zielne lasów łąk i pól". Konkurs zorganizował Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych wraz z Gminą Piaseczno oraz Nadleśnictwem Chojnów.

Ponad 80 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu piaseczyńskiego wzięło udział w finale konkursu, który odbył się w Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie. Młodzież napisała test składający się z pytań zamkniętych i otwartych, a także rywalizowała w rozpoznawaniu gatunków dzikich roślin jadalnych, leczniczych, chronionych, niebezpiecznych i trujących. Wiedzę dotyczącą ww. roślin młodzież  zdobyła w trakcie trwania konkursu z materiałów przygotowywanych przez pracowników Chojnowskiego Parku Krajobrazowego oraz podczas warsztatów botanicznych w Nadbużańskim Parku Krajobrazowym.

Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI szkół podstawowych oraz klasy I-III szkół gimnazjalnych.

Wyniki konkursu:

(Punktację wszystkich uczestników można pobrać w pliku pdf załączonym pod artykułem.)

Kategoria I – Szkoły podstawowe:

Miejsce I – Małgorzata Rabsztyn – SP nr 1 w Piasecznie (opiekun: P. Bogusława Knotek)

Miejsce II – Katarzyna Praszczałek – SP w Złotokłosie (opiekun: P. Iwona Styś)

Miejsce II – Julia Mączkorowska – SP nr 5 w Piasecznie (opiekun: P. Ewa Błażejczak)

Miejsce III – Barbara Dębecka – SP w Zalesiu Górnym (opiekun: P. Iwona Wichowska)

Wyróżnienia:

Ewa Gołaszewska – SP nr 2 w Zalesiu Dolnym (opiekun: P. Anna Łopatowska)

Wiktoria Pachocka – ZS nr 3 w Konstancinie-Jeziornie (opiekun: P. Aleksandra Urbanek)

Natalia Bieniek – SP nr 5 w Piasecznie (opiekun: P. Anna Chełchowska)

Zofia Maciejko – SP nr 5 w Piasecznie (opiekun: P. Anna Chełchowska)

Kategoria II – Szkoły gimnazjalne:

Miejsce I – Nadia Plichta – ZSP w Nowej Iwicznej (opiekun: P. Joanna Stępień)

Miejsce II – Natalia Giedyk – Gimnazjum nr 1 w Piasecznie (opiekun: P. Wiesława Papież)

Miejsce II – Zofia Chmielewska – Gimnazjum w Jazgarzewie (opiekun: P. Anna Chmielewska)

Miejsce III – Mikołaj Grzegrzółka – Gimnazjum w Złotokłosie (opiekun: P. Jadwiga Strzelczyk)

Wyróżnienia:

Amelia Kmiecik – Gimnazjum nr 1 w Piasecznie (opiekun: P. Wiesława Papież)

Jakub Błażejczyk – Gimnazjum nr 1 w Piasecznie (opiekun: P. Wiesława Papież)

Karolina Wolna – ZSP w Nowej Iwicznej (opiekun: P. Joanna Stępień)

 

Wszystkim wygranym oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy, a Gminie Piaseczno i Nadleśnictwu Chojnów dziękujemy za ufundowanie nagród!

  • Młodzież pisząca test
  • młodzież przybyła na konkurs wraz z opiekunami i nauczycielami przygotowującymi
  • powitanie uczestników konkursu
  • rozpoznawanie gatunków roślin 2
  • rozpoznawanie gatunków roślin
  • test wiedzy

Fot. Archiwum MZPK