chojnowski park krajobrazowy

05-500 Piaseczno, ul. Główna 48, Żabieniec tel./ fax. 22 754 51 00  

Zapraszamy klasy I-III do akcji liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim PK

W tym roku do akcji wspólnego liczenia wróbli i mazurków w Chojnowskim Parku Krajobrazowym i otulinie zapraszamy uczące się stacjonarnie klasy I-III.

Aby wziąć udział w akcji należy przeprowadzić lekcję na temat wróbli i nauczyć uczniów rozpoznawać wróble od mazurków. Materiały do nauki można pobrać pod artykułem.

Następnie, w dniach 8-12 marca, należy wybrać się z klasą na spacer dokoła szkoły i policzyć wszystkie napotkane po drodze wróble i mazurki. Spacer może trwać dowolną ilość czasu, sugerowanym czasem trwania jest godzina lekcyjna.

Jeżeli posiadacie Państwo lornetki, warto zabrać je ze sobą.

Po spacerze należy przesłać uzupełnioną kartę obserwacji na adres Kartę obserwacji oraz przykład jej uzupełnienia można pobrać pod artykułem.

Klasy, które zaobserwują najwięcej osobników otrzymają drobne upominki ufundowane przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych oraz Gminę Piaseczno.

Do akcji zapraszamy szkoły z terenu gmin: Piaseczno, Prażmów, Konstancin - Jeziorna, Góra Kalwaria i Tarczyn. W szczególności zapraszamy do udziału w akcji szkoły położone w otulinie oraz bliskim sąsiedztwie Chojnowskiego PK.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Liczymy na Państwa udział!

Wróbel czy mazurek.png

 

wersja podstawowa_kolor_CMYK.png

Fot. Archiwum MZPK
MZPK nie wyraża zgody na wykorzystywanie zdjęć przez inne podmioty.