chojnowski park krajobrazowy

05-500 Piaseczno, ul. Główna 48, Żabieniec tel./ fax. 22 754 51 00  

Uwaga! Zakaz wstępu do lasów!

W związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia do 19 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte zostały również wszystkie parki narodowe.

1fa5c62f-b039-44f8-a2de-de6b946ca153.jpeg

W związku z tym, wszystkie tereny leśne będące we władaniu Lasów Państwowych, a położone w granicach parków krajobrazowych, zostają zamknięte dla odwiedzających. Zakaz obejmuje m.in. spacery, bieganie, jazdę na rowerze, inne formy rekreacji, fotografowanie, polowanie oraz formy działalności zarobkowej.

Za złamanie zakazu grożą grzywny i odpowiedzialność karna. O jego przestrzeganie dba straż leśna, straż parków narodowych oraz policja.

Zakaz podyktowany jest szczególnie niebezpieczną sytuacją epidemiczną w kraju - niestety w ostatnich dniach obserwowano gromadzenie się ludzi w lasach, co może skutkować zwiększonym zagrożeniem COVID-19.

Prosimy o wykazanie się zrozumieniem i przestrzeganie zakazu.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z ostatnimi wytycznymi rządu RP, wychodzenie z domu możliwe jest w przypadku dojazdu do i z pracy oraz załatwiania spraw niezbędnych dla życia codziennego.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

Podczas tego szczególnego czasu, zostańmy w domu!