09-414 Brudzeń, Siecień 134  tel. 24 231 12 73 e-mail: 

Aktualności - BPK

IX Festiwal Ginących Zawodów w Brudzeniu Dużym

W niedzielę 14 lipca zespół Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego wziął udział w IX edycji Festiwalu Ginących Zawodów w Brudzeniu Dużym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, gdzie dzieci i młodzież, pod okiem fachowców, wykonywały różne drobne przedmioty. Wielu chętnych, jak zawsze, przyciągnęło stoisko akcji „Sadzonki dla Mazowieckiej Szwajcarii”. 

Czytaj dalej...

Finał „Przyrodniczego konkursu edukacyjnego o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym”

W dniu 14 czerwca 2019 r. odbył się finał „Przyrodniczego konkursu edukacyjnego o Brudzeńskim Parku Krajobrazowym”.  Celem konkursu było rozbudzenie świadomości ekologicznej, inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania najbliższej okolicy i walorów przyrodniczych i historycznych Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego oraz stworzenie warunków do wypowiedzi artystycznej, a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu.

Czytaj dalej...

XX Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach

Jubileuszowy Powiatowy Dzień Ziemi w Słubicach odbył się w niedzielę, 12 maja 2019 r., na gościnnej ziemi Gminy Słubice. Jak co roku można było zobaczyć
fantastyczne występy dzieci, młodzieży oraz orkiestr i zespołów ludowych, kiermasze żywności i twórczości ludowej, warsztaty oraz punkty, gdzie można było zasięgnąć porad ekspertów z różnych dziedzinach.

Czytaj dalej...