09-411 Biała, Siecień 134  tel. 24 231 12 73 e-mail: 

Aktualności - BPK

Sprzątanie Świata - "Myślę, więc nie śmiecę"

Jak co roku Zespół ds. Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego wziął aktywny udział w wydarzeniu ekologicznym Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Czytaj dalej...

Warsztaty ekologiczne "Nie bądź łoś, posadź coś"

W sobotę 14.08.2021r. odbyły się warsztaty ekologiczne pn. " Nie bądź łoś, posadź coś" zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Murzynowie dofinansowane ze środków programu "Działaj Lokalnie" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka DL Fundacji "FLZP - Młodzi Razem" i Powiatu Płockiego. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Czytaj dalej...

X Festiwal Ginących Zawodów w Brudzeniu Dużym

W niedzielę, 11 lipca po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa odbył się festyn w Brudzeniu Dużym "Ku Wolności" nawiązujący do setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz jubileuszowy – X Festiwal Ginących Zawodów. Uczestnicy mogli zobaczyć jak wygląda praca kowala czy wikliniarza, posłuchać występów artystycznych czy spróbować przepysznych dań przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas festiwalu można było m.in. wziąć udział w warsztatach rzemieślniczych, obejrzeć wystawę, zajrzeć do strefy bezpieczeństwa, gdzie znajdował się symulator dachowania czy pokonać tor przeszkód. 

Czytaj dalej...