09-411 Biała, Siecień 134  tel. 24 231 12 73 e-mail: 

Aktualności - BPK

Jesienne prace porządkowe w BPK

Tegoroczna aura pogodowa sprzyja pracom terenowym. Zespół Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego wykonał inwentaryzację i czyszczenie kilkudziesięciu tablic informacyjnych położonych na terenie parku i jego otuliny. Wyczyszczone zostały tablice informacyjne: na ścieżce ornitologicznej, szlaku krajobrazowo-historycznym, ścieżce edukacyjnej w Murzynowie oraz tablice Nadleśnictwa Płock i Starostwa Powiatowego oraz tablice graniczne BPK.

Czytaj dalej...

Nowa interaktywna mapa BPK

Zespół Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego opracował nową mapę interaktywną w oparciu o plan ochrony parku.  Na mapie zostały zwizualizowane dane przestrzenne odnoszące się do uwarunkowań przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych występujących w granicach parku i otuliny oraz działania ochronne.

Czytaj dalej...

Niedzielne bieganie w BPK

Grupa biegaczy spotkała się w niedzielę 18.10.2020r. w Cierszewie na treningu "After Ultra Pazur Jesień 2020", aby wspólnie pobiegać po szlakach Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego. Powoli trwają już przygotowania do wiosennej edycji biegu, która odbędzie się 20 marca 2021r. pod nazwą "Ultra Pazur Spring Race". Zapraszamy i zachęcamy do aktywności fizycznej, szczególnie w tak pięknych okolicznościach przyrody. A tymczasem dla wszystkich biegaczy film z jesiennej edycji Ultra Pazur: 

Czytaj dalej...