05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Aktualności

Konkurs plastyczny "Ptasi ogród moich marzeń"

Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza uczniów szkół podstawowych leżących na terenach parków i ich otulin wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych tj.: Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego, Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, Mazowieckiego Parku Krajobrazowego im. Czesława Łaszka, Kozienickiego Parku Krajobrazowego im. Ryszarda Zaręby, Nadbużańskiego Parku Krajobrazowegodo wzięcia udziału w konkursie o ptakach.

Czytaj dalej...

Budujemy budkę dla sikorki

Wraz z nastaniem wiosny obserwujemy coraz większy „ruch” wśród ptaków. Aktywnie poszukują one dogodnych miejsc na założenie gniazda. Dziuplaki poszukują odpowiednich drzew, a gdy takich brakuje w okolicy, wzrasta ich zainteresowanie budkami lęgowymi.

Czytaj dalej...

Wirtualne podróże po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym

Zespół Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego wyszedł naprzeciw spragnionym zwiedzania turystom i przygotował wiele wirtualnych wycieczek po Parku. Nie da się zastąpić kontaktu z naturą i przyrodą, ale mamy nadzieję, że zdalne podróżowanie pozwoli zaplanować wycieczki po BPK i pokazać wiele ciekawych miejsc. 

Czytaj dalej...