05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Aktualności

Goście w Julinie

Na przełomie czerwca i lipca 2019 roku siedzibę Zespołu ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Kaliskach odwiedziło wiele osób z różnych instytucji. Zachętą do przyjazdu była wystawa w Sali pamięci i prezentacja pn. „Helena i Ignacy Paderewscy – droga do niepodległości, działalność dobroczynna, społeczna”.

Czytaj dalej...

IX Festiwal Ginących Zawodów w Brudzeniu Dużym

W niedzielę 14 lipca zespół Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego wziął udział w IX edycji Festiwalu Ginących Zawodów w Brudzeniu Dużym. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, gdzie dzieci i młodzież, pod okiem fachowców, wykonywały różne drobne przedmioty. Wielu chętnych, jak zawsze, przyciągnęło stoisko akcji „Sadzonki dla Mazowieckiej Szwajcarii”. 

Czytaj dalej...

Lalki Heleny Paderewskiej

W dniu 13 lipca 2019 roku w siedzibie Zespołu ds. Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego w Kaliskach, odbyła się sztuka teatralna w ramach projektu pt. „Lalki Heleny Paderewskiej- aktywna młodzież” finansowanego z środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2019.

Czytaj dalej...

Relacja z udziału Kozienickiego Parku Krajobrazowego na okolicznych festynach

Jak co roku, Kozienicki Park Krajobrazowy brał udział w okolicznych i cyklicznych festynach. W maju na terenie Leśnego Ośrodka Edukacyjnego im. red. Andrzeja Zalewskiego w Jedlni-Letnisko odbyła się XVIII edycja  Święta Polskiej Niezapominajki. Tradycyjnie już podczas festynu odbywały się prezentacje i warsztaty edukacyjne, występy i pokazy zespołów dziecięcych i młodzieżowych jak również prezentacje twórczości ludowej. 

Czytaj dalej...