05-400 Otwock, ul.Sułkowskiego 11   tel./faks 22 779 26 94 e-mail:

Aktualności

Sprzątanie Świata - "Myślę, więc nie śmiecę"

Jak co roku Zespół ds. Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego wziął aktywny udział w wydarzeniu ekologicznym Sprzątanie Świata. Tegoroczne hasło brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę’’. Akcja jest wspólną lekcją poszanowania środowiska, jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.

Czytaj dalej...

Rusałka pawik – pożegnanie z latem

Rusałka pawik Nymphalis io jest jednym z najczęściej obserwowanych ale też najłatwiej rozpoznawalnych motyli. W związku z końcem lata, który przypada na 22 września, będziemy musieli niedługo pożegnać się z widokiem tęczowych skrzydeł pawika aż do wiosny.

Czytaj dalej...

Czynna ochrona i monitoring populacji nietoperzy na terenie Puszczy Kozienickiej

Od maja br. na terenie Kozienickiego Parku Krajobrazowego realizowany jest projekt czynnej ochrony nietoperzy. W ramach zadania wykonywany jest monitoring schronień letnich (budki dla nietoperzy) rozwieszonych na terenie Lasów Państwowych w Nadleśnictwach: Kozienice, Radom i Zwoleń. Przywracana jest właściwa droga dolotu do budek poprzez usunięcie podrostu drzew i krzewów zasłaniających schronienia zastępcze.

Czytaj dalej...

Czynna ochrona roślin na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego w 2021 roku

Pracownicy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego wspólnie z Nadleśnictwem Chojnów podjęli w sierpniu i wrześniu bieżącego roku działania aby wspomóc chronione rośliny występujące na terenach leśnych. Działania te poprzedziło intensywne poszukiwanie przez pracowników Chojnowskiego PK lokalizacji tych roślin na wiosnę 2020 i 2021 roku.

Czytaj dalej...